| Streaja a întrebat:

Dintre care telefoane sa aleg: Allview P5 Quad sau Allview P5 Life? Argumentati raspunsul. Funda

Răspuns Câştigător
| Gabriell1992 a răspuns:

As alege Allview P5 Life.

Avantaje:
-A aparut la sfarsitul lui 2014, iar P5 Quad la inceputul lui 2013.
- Procesor mai bun, de 1.3 quad core, iar cel de la P5 quad este de 1.2 quad core.
- 8 gb memorie interna, P5 Quad are doar 4 gb.
- camera secundara mai buna, este de 2 mp, P5 Quad o are de 1 mp
- Versiunea androidului este "Android OS, v5.0 (Lollipop)", iar cea de la P5 Quad "Android OS, v4.1 (Jelly Bean)"
- Touch-ul este mai bun, mai rezistent.

Dezavantaje:
- Rezolutia ecranului este de 480 x 854 pixeli, fata de P5 Quad care o are 540 x 960 pixeli.
- Camera primara este de 5 mp, la P5 Quad este de 8 mp.
- Bateria mai slaba, de 1850 mAh, la P5 Quad este de 2100 mAh.

In concluzie, mi se pare putin mai bun Allview P5 Life.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview P5 Life deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6029&idPhone2=7596

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Nici unu. Nu-ți recomand să alegi Allview. Dacă vrei îți pot recomanda un telefon la fel de bun exact la același preț.