| Fekete_Eduardo_1982 a întrebat:

Dintre Samsung s8, s9 si iphone x care mi-l recomandati?

Răspuns Câştigător
| Mcboss05180 a răspuns:

Eu l-as alege pe S8, chiar daca a aparut anul trecut e mai bun decat multe flagshipuri din 2018. Toate 3 sunt foarte performante. Daca te intereseaza acea secunda la deschiderea unei aplicatii sau joc, du-te spre S9 sau Iphone X. S9 nu are ecranul la fel de luminos ca S8 si Iphone X. S9 are 453LUX (e suficient, nici nu trebuie mai mult, telefonul meu are 420LUX si se vede perfect afara), S8 are 705LUX, iar X-ul 764LUX. Din cele 3 cea mai buna baterie o au Iphone X si S8, amandoua sunt foarte apropiate ca durata de viata, depinde cum folosesti telefonul. Cert e un lucru oricare din cele 2 te va tine o zi de munca. S8-ul se incarca in 101min, Iphone X in 117 min, S9 se incarca la fel ca S8-ul. Din punct de vedere al rezolutiei Iphone-ul mai are de lucrat cu doar 458ppi, S8 570ppi, S9 tot 570ppi. Per total cel mai bine a iesit S8, care desi a aparut anul trecut se poate lua la intrecere cu modelele de anul acesta. Foarte putine lucruti il dau de gol ca e S8, cei neavizati il vor confunda foarte usor cu S9, ceea ce un lucru bun. Punctul forte al lui S8 e pretul 28 de milioane.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Calitate preț...S8

| Claxon987 a răspuns:

Iphone

| marianmrk03 a răspuns:

Iphone x

Întrebări similare