| martoraluipuci a întrebat:

Doresc cateva informatii despre telefonul ALLVIEW A4 ALL si lamuriri fiind primul meu telefon android pe care vreau sa il am:
1.La primirea lui, trebuie sa il las la incarcat cateva ore bune ca la oricare telefon nou achizitionat?
2.Cei care au telefonul de mai mult timp, au avut probleme cu touchscreen'ul? Deja am un istoric cu un SAMSUNG GT-S5230 care in decursul a 2 ani de cand il am i-am schimbat touchu de 4 ori.
3.La instalarea de aplicatii, caut cele pentru android nu si unde le gasesc?
Multumesc si astept ajutor din partea voastra

2 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
1) trebuie descarcat pana la epuizare, pana ti se inchide, folosindu-l, apoi sa-l tii la incarcat pana se incarca. Nu mai mult, nu mai putin. Iar in timpul asta trebuie sa fie inchis.
2) despre touchscreen nu stiu ce sa zic, nu am intampinat problema asta la niciun telefon avut. Stiu doar ca nu au un procesor foarte bun aceste telefoane, si se uzeaza foarte repede.
3) aplicatii si jocuri o sa gasesti intr-o aplicatie a telefonului numita ''magazin play'', acolo gasesti tot ce iti doresti. Dar inainte sa folosesti aceasta aplicatie, trebuie sa-ti fac cont gmail sau google, nu mai stiu exact. Oricum contul o sa-l faci, cand o sa intri prima oara in aplicatie.
Nu e greu!
Succes si ai grija de telefon!

| GeorgeX1999 a răspuns:

Salut!
1. Nu mai este nevoie sa formatezi bateria sau sa o incarci cand il primesti.
2.Eu am avut Allview si touchscreen-urile sunt destul de bune.
Aplicatiile se pot descarca din Google Play.
Dar eu nu prea ti recomand Allview chiar daca sunt foarte ieftine si par bune la dotari, crede-ma se strica foarte repede. Eu am avut un P5 Mini si in 2 luni nu mai pornea si l-am dus la garantie si acolo mi-au spus ca trebuie sa dau 380 de lei ca e placa de baza fisurata si telefonul acum costa 500 de lei. Crede-ma, nu-ti cumpara ca sunt niste chinezarii.