| Andreii002 a întrebat:

Doresc sa imi fac un ban de buzunar, asa ca am hotarat sa cumpar telefoane stricate ( display, baterie, carcasa lucruri minore ) si sa le repar. Faza e ca vreau sa ma bag pe iPhone ca se vand bine in zona la mine. Intrebarea mea este, daca iau un telefon spart, display si touch, automat imi trebuie si contul iCloud. Cum am eu garantia ca omul ala imi da mie corect parola/mail de la contul iCloud?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te baza pe asa ceva, cam imposibil sa iti iasa afacerea cu reparatiile dar poti sa fi muncitor la glovo cu bicicleta. Doar incarcator portabil iti trebuie pe langa bicicleta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu vinzi sticle goale ca tot bani faci, tu repede vrei telefoane, esti tu in stare sa le repari? Si telefoanele alea stricate crezi ca le primesti gratis? Le cumperi si după aceea, piesele din ce bani le cumperi displayuri si baterii, afaceri de c@cat.

| Andreii002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

In primul rand imi place sa repar, in al doilea rand eu le iau la un pret micut. Piesele le iau din afara pentru ca fratele meu mai mare are o firma si are contract cu firma de curierat pentru ca el aduce produse din China si le vinde aici la pret dublu sau chiar triplu. Multumesc pentru sfat.

Bula
| Bula a răspuns:

Instalezi pe un laptop iTunes si accesezi telefonul la preluare, cu codul si parola primita.
Daca ai reusit, eliberezi telefonul (stergi codurile).
Daca codurile nu corespund, atunci platesti doar componentele bune d-in afara placii de baza...