Întrebare recomandată | Aylina a întrebat:

Dragilor am o problema. Am un iphone 8 luat de nou, nu sh. Cand intru pe wahtsap si selectez sa fac o filmare si sa o trimit, vocea mea nu prea se aude. Adica ma aud foarte, dar foarte incet.
Daca filmez intrand in aplicatia camerei totul e ok. Doar daca intru pe wahtasp si folosesc de acolo optiunea de filmare nu ma aud. Care ar putea fi problema? Daca era ceva de la microfon ma gandesc ca atunci cand filmam intrand in aplicatia camerei nu s-ar fi auzit nici acolo. Dar asa....habar nu am.

2 răspunsuri:
| NegulescuDaniel23 a răspuns:

Este posibil ca in momentul in care filmezi sa acoperi microfonul cu degetul din greseala!

| Reghqen a răspuns:

Poate e de la whatsapp, încearcă să-l dezinstalezi apoi reinstalează-l iar.
Vezi să fie volumurile la maxim, mergi la Setări și dă tot la maxim acolo la Sunete.
Când filmezi să nu acoperi microfonul.