| catalin2500 a întrebat:

Dupa ce mi-am schimbat displayul la iphone x, nu pot sa-mi setez face id-ul doar afara, in casa nu ma recunoaste...nu am gasit o salutie pe internet sau pe pagina oficiala Apple...

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

L-ai schimbat intr-un service autorizat?

Apple face chestia asta al dispozitive incat sa nu te lase sa il schimbi fara sa faca ei bani. Sa vezi ce frumos fac telefoanele daca le schimbi bateria fara sa mergi la ei.

| catalin2500 explică (pentru RoCkKiD):

Da, service autorizat, merge face id ul doar la lumina soarelui....asta i marea problema... apropo, nu am specificat nimic de bateri

| RoCkKiD a răspuns (pentru catalin2500):

Atunci du-te inapoi la ei.

| RxTx a răspuns (pentru catalin2500):

Eu iti recomand sa iti pui cod pin din taste
Pt ca daca nu o sa mai te recunoască nici la soare in viitorul foarte apropiat
Atunci ce insa faci!?