| AmInvatatSaLupt a întrebat:

E adevarat ca daca folosesc telefonul in timp ce e la incarcat, bateria se va strica si nu va mai tine mult? Samsung s2*

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

NU, numai ca se va incarca mai greu si pot apare fenomene tranzitorii care risca sa dea peste cap detectia "full charge"! Citeste aici: http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/

1 răspuns:
| BogdanChu a răspuns:

Da deoarece bateria telefonul se încarcă de obicei cu 1A/h. Prin folosirea telefonului acesta consuma baterie și nu este încărcat cu un amperaj maxim.