| AlexDorinel a întrebat:

E mai bine sa incsrc telefonul de la 20 la 80 sau de la 35 la 100?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E vorba de altitudine aici, Dorinel mamă?

| sierra1 a răspuns:

In același context:

oare e mai bine să pornesc mai intâi monitorul apoi unitatea centrală sau invers?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai este ok, dar de ce sa nu il incarci pana la 100%, daca poti?

| Wr3nch a răspuns:

Nu cred ca conteza, oricum in 2-3 ani tot se duce bateria.

| Frank51 a răspuns:

De la 20 la 90 merge. Și nu trebuie sa o faci chiar tot timpul, uneori ai nevoie de full. Dacă o faci la jumătate din încărcări este bine.

| Nemessys a răspuns:

Intre 30 si 70. Stiu, il incarci mai des, dar bateria traieste mai mult.

Dar e ok sa-l incarci de la 30 la 90.

| siriusblack98 a răspuns:

Am citit ca de la 25% la 85-90% este cel mai favorabil pentru prelungirea vietii bateriei. Acum fiecare vine cu versiunea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu incarc de la 20 la 80-90
alteori il las sa se incarce complet. Nu vezi schimbari spectaculoase doar ca bateria va supravietui mult mai mult

| marinaru777 a răspuns:

De la 20 la 100 e mai bine sa il lasi sa se descarce mai mult.

| morfeo a răspuns:

De ce sa il scoti la 80%? Eu il bag la incarcat cand mai am 10-15% noaptea si dimineata il scot cu 100%.

| Palorma a răspuns:

Am auzit de pe yt ca tine mai mult daca il încarci de la 30 pana la 80. Eu personal il incarc de la 10 pana la 100))). Si am 3 ani de cand folosesc telefonul