| xGamerZ212 a întrebat:

E normal ca iph 5s sa se mai incinga daca ma joc jocuri cu grafica f buna cum ar fi pubg, csr 2 etc?

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

IPhone 5?! Normal ca este normal.Pe langa ca este un telefon cu hardware destul de slab pentru aplicatiile din 2018 (cu tot cu actualizari), Apple ii face si mai mult rau trimitandu-i update-uri de iOS care sunt prea mari pentru hardware-ul lui SI PE LANGA TOTE ASTA, ruland si jocuri precum PUBG si CSR2 ii faci si mai mult rau.Sugestia mea este sa schimbi telefonul, daca te gandesti sa joci jocuri ca astea sau daca tot vrei sa pastrezi iPhone-ul incearca sa nu joci jocuri care il solicita prea rau

| Ch0co a răspuns:

Da. Am iPhone 6 si face exact la fel. Cred ca este de vina spatele din aluminiu, trecand mai usor caldura prin el.

| artemidak a răspuns:

Da! Orice tel/tableta(pana și căștile) se incing.