| xGamerZ212 a întrebat:

E ok daca temperatura la un Huawei p9 lite mini ajunge pe la 40-45 grade doar la utilizare intensa?

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Este normal ca orice telefon sa se incalzeasca, ele sunt facute in asa fel incat sa nu se strice in full load, procesoarele sunt protejate de 'throttling', atunci cand temperatura ajunge de temperatura maxima frecventa scade pentru a se evita supraincalzirea dupa care creste la loc atunci cand se raceste.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da este normal sa se incalzeasca la o utilizare intensa, dar tu il utilizezi FOARTE INTENS, nu este normal sa se ajunga la o astfel de temperatura.Am avut si eu o problema de genul pe un Xioami (era greseala mea ca foloseam Custom ROM) si am intrebat pe forumul lor si mi s-a spus ca de la 40 grade el trebuie lasat putin sa se raceasca iar la 45 trebuie inchis.