| EuSuntCineva20 a întrebat:

E periculos sa iti dai numarul de telefon pe un site de genul: free gems for clash royale? Am vazut pe Youtube un roman care a facut-o si a mers. Intrebarea mea e daca pot face ceva cu numarul tau.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti dai numarul (real) de telefon, risti sa fii urmarit(a) sub lupa: unde se afla telefonul tau, ce faci, cu ce te ocupi, care sunt vulnerabilitatile tale etc.
Din acest motiv nu este indicat sa-ti dai datele personale real pe internet: telefon, adresa, locatia unde te aflii, averea pa care- si unde o detii, etc.

| pattlebass a răspuns:

Da, e foarte periculos. Si in plus e fake, crede-ma!