| Harbringer a întrebat:

E posibil ca atunci când intru pe wifi, nu știu cum, operatorul să îmi contorizeze acest trafic ca fiind trafic de 3G și eu să fiu facturat pentru asta?

3 răspunsuri:
| antonio30 a răspuns:

Pentru a fii sigur Dezactiveaza 3G!

| Rulz_RobotzEl_1990 a răspuns:

Da, e posibil, daca ai smartphone poate ai setarile de la serviciul 3G activate, pe telefoanele android ai un buton care activeaza/dezactiveaza acest trafic 3G.
Fundita?

| Harbringer explică (pentru Rulz_RobotzEl_1990):

Vrei să-mi spui că las 3G-ul pornit. Nu!
Eu rar îl folosesc. Vreau să zic că folosesc wifi-ul dar traficul de pe 3G se duce pe apa sâmbetei și nu înțeleg de ce.