| Hangover a întrebat:

Ecran spart! Hei TPU. Ma simt super naspa. Azi mi-am spart ecranul la telefon. Am un HTC desire 500. Il aveam in geaca si mi-am pus geaca pe scaun, in clasa (eram la ore) si a cazut din buzunar, dar efectiv distanta dintre buzunar si buzunar era de cel mult 15 cm, pentru ca atarna geaca. Nu a cazut pe partea cu ecranul, ci pe spate. Nu credeam ca poate fi asa putin rezistent. Imi vine sa mor, pentru ca mi-am dorit asa de mult telefonul acesta si parintii mei s-au chinuit mult pentru mine sa mi-l ia macar la abonament. Nu fac parte dintr-o familie instarita deloc, si ma doare sufletul numai cand ma gandesc la el. sad Touch-ul merge perfect, numai ecranul e spart. Nici nu stiu ce sa spun despre el, crapatura e doar pe jumatate si este ca un val de apa, cu dungi intinse. Doar intr-un colltul de jos al telefonului (ecran) se vede crapatura ca si cum ar fi in interior. Oricum, mi-am intrebat colegii ce as putea face. Mi-au zis ca trebuie sa ma duc la un GSM, ca imi vor schimba ecranul, dar nu va mai merge la fel ca inainte. In schimb, am un prieten (detine un Allview p5 alldro) caruia i s-a spart telefonul, si i la dus la Allview parca, si i l-a reparat si merge ca inainte. Mi-au zis ca nu va mai merge la fel, adica va merge mai greu touch-ul. Eu nu imi doresc asta...nu stiu ce sa fac. Pe ecran am si sigla HTC si nu vreau un alt ecran fara sigla. Ma simt ingrozitor pentru faptul ca nu am fost mai atenta cu el! sad Si acum, as vrea sa imi spuneti voi ce as putea face. Adica, unde sa ma duc, ce sa le spun acolo, un pret, si in legatura cu ecranul, vreau sa aiba sigla HTC pe el... vreau sa fie ca inainte sad Va rog mult! Chiar ma simt ingrozitor acum, si un sfat nu ar face decat a-mi incalzeasca sufletul sad

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te asigur ca va merge perfect si va avea si sigla daca il duci la un service GSM [asa am patit si eu cu un Nokia lumia 610]

| Hangover explică (pentru mona):

Si cat ai platit? S-a folosit un ecran original? sad

| mona a răspuns (pentru Hangover):

200 lei[cam mult pentru un ecran], ecran original

| Hangover explică (pentru mona):

Si ti l.au dus la firma? Adica in mod normal, iti pierzi garantia daca il repari altundeva decat la firma producatorului.

| mona a răspuns (pentru Hangover):

Da,garantia s a pierdut din start, telefonul il am din septembrie, anul trecut iar acum inainte de sarbatori s a intamplat minunea, l-am lasat la firma pentru ca ecranul a trebuit sa-l comande, l-au tinut aproape doua saptamani[fiind si in preajma sarbatorilor...]

| Hangover explică (pentru mona):

Hmmm, stii cumva cam ce pret ti-ar fi luat daca l-ai fi reparat la firma? thinking

| mona a răspuns (pentru Hangover):

Asta nu stiu

| CM7YRE a răspuns:

Specifica-le celor de la service ce doresti, sigur te vor ajuta ei, mai ales daca vrei ecranul sa fie cu sigla, o sa fie posibila chestia asta cel mai probabil, si mai ales daca-l ai in garantie o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un Lumia 520, i-am schimbat touchul, dar n-a mai mers ca înainte si a trebuit sa il dau la un pret mult mai mic, poate depinde si de priceperea celui care il repară. Dar sincer nu pricep. Am avut un Motorola, mi-a căzut din mână pe gresie, pe display chiar şi n-a păţit nimic. Plus că o să te coste cel puţin 200 de ron toată chestia.

| YoNoMember a răspuns:

Telefonul a aparut in 2013... L-ai luat la abonament-Concuzie : Mai ai garantie la el! Nu cred ca nu ti-a dat garantie la el...du-te la Vodafone sau de unde l-ai luat tu si spune-i problema ca s-a crapat dar fara sa-i specifici ca e din vina ta si o sa ti-l repare! Mult succes!

| Walter_Paul_1984 a răspuns:

Buna! Eu am un telefon Utok 350d mi s-a intamplat la fel ca tie. Am fost foarte suparat in legatura cu asta. Am fost prin service-uri si nu se comercializeaza piese.Asa ca m-am gandit sa caut pe net service-uri Utok si unde le pot gasi. Si am gasit un service aproape. Am mers acolo si am spus ce am patit si mi-lau reparat. Succes!