| alexsaxx2323 a întrebat:

Este adevarat ca in viitorul apropiat,telefoanele vechi(galaxy s2, s3) Vor fi din ce in ce mai scumpe?
De ce?

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu o sa prea vezi asa ceva.
Doar daca cineva nu este colectionar inrait.
Asa este si cu masinile, eu decat sa dau n mi de Euro pe o masina din 97 sau 80 sau din cat o fi, mai bine imi cumpar ceva nou pentru ca aceea veche nu ma atrage.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de telefon, dar asta se întâmpla doar cu telefoanele noi in cutie. De exemplu un iPhone din prima generatie folosit poti sa il cumperi cu 30€ dar un iPhone din prima generatie in cutie sigilat ajunge la 600€

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu prea cred deoarece piesele tehnologice nu isi maresc valoarea odata cu trecerea timpului (precum sunt operele de arta, masinile rare) ci se depreciaza din ce in ce mai mult. Vad chestia asta ca si cum tu ai spune ca vrei sa dai 100 de lei pe o discheta pentru ca lumea foloseste memorii de 10TB

| OnePiece a răspuns:

Pai stiu si eu, ele nu si-au pierdut complet valoarea, exista ROM de Nougat pentru ele. Probabil totusi ca nu.

| Dumbi a răspuns:

Vrei sa le cumperi de acum si sa le vinzi mai tarziu mai scumpe, nebunule laughing ce crezi ca sunt masini de epoca?

O sa fie din ce mai ieftine, doar telefonul Nokia 3310 o sa fie din ce mai scump, pentru ca acel telefon e industrictibil…