| RaduuuxD a întrebat:

Este adevarat ca telefoanele dual sim se strica repede? Sau este doar un mit?

Răspuns Câştigător
| thewomaninwhite a răspuns:

Este doar un mit. Ce conteaza daca un telefon este dual sim sau nu? Crezi ca asta poate influenta buna functionare a unui dispozitiv?

| RaduuuxD explică (pentru thewomaninwhite):

Ma gandeam ca interfereaza semnalele celor 2 cartele si asta duce la stricarea precoce a modulului de retea.

| LTAA a răspuns (pentru RaduuuxD):

Daca te uiti la modele chinezesti, logic ca se strica rapid, dar uita-te la dual-sim-uri de la Samsung, Nokia, producatori cunoscuti, nu se strica. Se uzeaza ca orice alt telefon. Poate doar bateria sa scada mai rapid.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se strica ca orice alt telefon

| kar1GaNNN a răspuns:

Minciuni.

| Pinocchio a răspuns:

Asa am auzit si eu de la multi, ba chiar am avut si eu una si nu a tinut mai mult de 1 an.

| TheCosmin02 a răspuns:

Nu are nici o legatura. de ex s5 dual sim si s5 normal nu este facut la fel decat ca este cu mai multe piese care leaga cititoarele de cartele si o mica modificare la statusbar ca apare 2 din astea de semnal! deci este dor un mit nu e nimic adevarast happy

alt ex.: s5 dual sim este putin mai scump. daca este mai scump inseamna ca se strica mai repede? (in unele cazuri se poate dar in cazul firmei Samsung, nu) laughing