| Lala20 a întrebat:

Este afectat acumulatorul telefonului (Samsung GSIII Mini) daca il las conectat la priza peste noapte, desi se incarca in 2-3 ore?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mie mi-a spus cineva de specialitate ca telefonul e bine sa fie tinut la incarcat 12 ore pentru a prelungi durata de viata a bateriei si sa-l pui la incarcat numai cand iti arata mai putin de 10% si sa nu umbli pe el in timp ce se incarca(eventual sa fie inchis).
Deci e buna ideea sa il tii peste noapte, dimineata il ai deja incarcat si o sa tina mai mult bateria.

3 răspunsuri:
| PetruRaileanu a răspuns:

Nu dupa ce telefonul se încarca el automat se deconecteaza
acumulatorul nu este afectat

| hp8510p a răspuns:

ESTE afectat foarte mult daca este nou

| Sebastian1996 a răspuns:

Nu si la vodafone...etc le tin toata ziua la incarcat.