| AlexDorinel a întrebat:

Este bine sa las telefonul sa faca updateuri automate la aplicatii?

Sau mai bine ii fac eu odata la 3 luni?
Ma gandesc ca daca mereu telefonul sta sa faca update consuma Mai multa baterie si telefonul se uzeaza Mai repede

6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Poti sa faci upgrade la sistemul de operare
dar la aplicatiile care nu iti trebuiesc nu le da update upgrade
EU SUNT ELECTRONIST PROGRAMATOR AM REPARAT 1 AN DE ZILE TELEFOANE MOBILE 5 / ZI
Asa că eu recomand să dai DISABLE la toate aplicatiile exemplu
Facebook daca nu il folosesti
si toate celelate aplicatii gen Microsoft word
sau LINKEDIN sau Google Drive

Adică in afara faptului că nu le lași niciodată să își faca update
trebuie sa le dai si disable ca ele altfel pornesc fară acordul tău in memoria RAM a telefonului si iti consuma aiurea date si resurse

asa ca daca ai risca sa il rootezi cu kingoroot si sa dezinstalezi linkedin si tot ce tine de Microsoft office ar fi o chestie interesanta
sa iti lasi pe telefon doar ceea ce folosesti in realitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, consuma bateria si iti incetineste telefonul. Daca esti in aplicatie te scoate

| Adrian5575 a răspuns:

Eu il las sa isi faca singur. Se fac pe rand, nu toate odata, deci nu se duce toata bateria. Daca faci o data la 3 luni, nu o sa beneficiezi de imbunatatirile aduse aplicatiilor decat dupa cateva luni.

| marinaru777 a răspuns:

Bateria se consuma daca nu ai semnal de retea, gps ul sa nu il uiti activat, din setarile telefonului poti dezactiva notificarile aplicatiilor eu am lasat doar mesaje si whatsapp astfel le ai inactive si nu iti afecteaza bateria.

| marinaru777 a răspuns:

Up date urile sunt necesare mai ales cele de securitate.

| hacktek a răspuns:

Cel mai eficient este să ai update-urile automate dezactivate. Vei face manual fiecare update atunci când este neapărată nevoie.
Dacă procedezi aşa, telefonul se va mişca mai rapid iar bateria va ţine mai mult.