| anonim_4396 a întrebat:

Este legal sa returnez un telefon pe care l-am achizitionat? mai explicit : am cumparat un telefon pentru al folosii ca si cadou de ziua fratelui meu. Insa el mi-a spus ca nu ii place telefonul (se poate sa imi primesc BANII INAPOI?). Trebuie sa va spun ca au trecut fix 7 zile de cand am cumparat telefonul dintr-un magazin Cosmote.

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Legal se poate returna doar daca are probleme sau in cel mai bun caz in 10 zile daca oamenii de la Cosmote sunt prietenosi. In orice caz ai nevoie de cutie si tot ce ai cumparat in stare perfecta plus bonul de la cumparare. Daca nu le ai poti sa iti iei gandul de la returnare. Vindel pe net si cumpara din bani altul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de politica magazinului, in teorie in 7 zile ai putea sa il returnezi

| express11 a răspuns:

Il poti returna in 60 zile.le poti spune ca nu corespunde cerintelor tale, si ca te asteptai la altceva de la el.

| express11 a răspuns:

Dca nu vor te duci la anpc.