| king5151 a întrebat:

Este Orange mai bun la internet decat Telekom? Sau e aceeasi chestie

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de zona in care esti, cat de buna e reteaula lor acolo, ce vrei tu sa faci cu internetul, etc

| Furnicuta000 a răspuns:

Internet mobil? Mi se par ambele la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| GPA a răspuns:

În ceea ce privește viteza de internet, atâta timp cât ai acoperire 100% (semnal maxim) și compatibilitate 5G și la cartela SIM și la telefon, o să ai vitezele cele mai bune pe Digi. La capitolul internet, Digi au făcut mereu un pas înaintea celorlalți, însă marele minus ar fi acoperirea. Încă se extind rețelele pe fibră optică, poate în viitor vor investi suficient cât să aducă acoperirea internetului fix și mobil și în mediul rural.

Orange are o acoperire mai bună decât Telekom și viteze de internet stabile. Dintre cei doi operatori, mergi pe Orange. Poate ați observat că Telekom insistă foarte mult cu portarea, implementând device-uri wireless portabile(smart wifi), chromecast-uri la pachet cu abonamentul, pentru a le crește clientela pe care au pierdut-o. Aceasta este strategia prin care încearcă să facă față competiției cu ceilalți operatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vodafone

| Tudy000 a răspuns:

Digi all the way

| youannoyingme a răspuns:

Recomand Telekom. Ăia de la Digi au pus cică "un router mai bun" si de când îl avem nu merge netul in toata casa

| TheWomenizerr69 a răspuns:

Bai baiatule, tu te auzi, niciuna nu e buna, frate, Digi, Digi este momentan locul 5 in lume si in momentul in care va scoate internetul de 10gb/s va fi locul 1 global. Telekom si Orange doar vor sa fure clientii de la digi cu minciuni dar nu mor caii cand vor cainii.

| armandoion a răspuns:

Da, dar iti recomand DIGI rcs/rds ai semnal si in gaura de sarpe.