| Gherghel_Denis_2001 a întrebat:

Este posibil dacă ai cartela mai veche (4 sau 5ani)sa iti meargă internetul mai greu? Intreb din curiozitate dacă asta are vreo relevanță?

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

N-are relevanta. Telefonul se ocupa de semnalul GSM, nu SIM-ul. Telefonul contine mici antene cu care capteaza semnalul. Deci vechimea si modelul telefonului poate influenta semnalul, nu SIM-ul.

1 răspuns:
| akvez00 a răspuns:

Da, există și această posibilitate, cunosc persoane ce au pățit, însă lor nu le mai mergea internetul absolut deloc, nici semnal nu mai aveau. Asta se cauzează din cauza magnetizării cartelei.
Dacă se întâmpla ceva de acest gen, te poți duce la magazinul/sediul firmei din orașul tău de la care ai cartela ca să ți-o schimbe.