| Girly97 a întrebat:

Eu am telefonul setat să sune zilnic, de luni până vineri la ora 5:00. Ce se va întâmpla de luni cu alarma după ce se schimbă ora?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce luni nu va mai exista ora 5?

Bula
| Bula a răspuns:

Va suna exact cand ceasul va arata ora 5:00. happy

| Andreeush a răspuns:

Chiar dacă se va schimba ora el tot la ora 5 va suna.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai ora sa fie setata automat in telefon, atunci o sa sune la ora 5 dupa noua ora
daca ai pus manual, atunci o sa sune dupa vechea ora

daca vrei sa sune dupa noua ora si e pus manual (unele telefoane mai vechi nu au setarea automata), atunci ori schimbi ora din seara precedenta, ori cauti o aplicatie de setat ora automat, de genul asta:
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.org.amip.ClockSync&hl=en

| Legion7X a răspuns:

Verifică ceasul la ora două noaptea în ziua de luni, și îl setezi tu, pentru ora 5.

| cfrtobias a răspuns:

Sa setezi duminica la ora 5 sa sune ca parca sambata noaptea se schimba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reteaua va schimba în mod automat ora. Însă recomandat sa lași și datele mobile pornite peste noapte.