| suntcuriossastii a întrebat:

Eu am un telefon Vodafone Smart ultra 6. Așa e marca lui. E mai puțin performant decât cele de marca Samsung si Huawei nu? Care sunt cele mai căutate telefoane Samsung si Huawei? Care e marca exacta?

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ca sa ne intelegem, nu marca pune punctul pe performanta.
Marca e ceva mai mult asa... de incredere, deoarece stii ca Samsung nu si-ar pierde clientii facand o petarda de telefon/televizor, etc. E prea riscant pentru ei, asa ca trebuie sa dea randament 200% in orice produs.

Componentele conteaza si specificatiile.

Vodafone Smart Ultra 6 e un telefon decent. Acei 2 GB RAM il cam trag in jos, in rest pentru un utilizator obisnuit cred ca-si face treaba mai mult decat ok.
Apeluri, un browsing pe net, un videoclip pe Youtube, un Google Maps, poate chiar si niste jocuri mai light, fara probleme.

P.S: Nu-l detin personal, analizez specificatiile.

https://www.gsmarena.com/vodafone_smart_ultra_6-7313.php

Dar dupa cum am zis si mai sus, sunt si telefoane facute de Samsung si de Huawei care au specificatiile apropiate de astea, deci se vor misca la fel.

Vrei performanta, creste pretul.

| Crackman a răspuns:

Cumpara Samsung. Dar o varianta ce are tip C de incarcator. Huawevi deja a fost respins de americani si urm europa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, telefonul tău e mai slab decât Samsung și Huawei, iar cele mai căutate mărci sunt cele precizate mai sus. Dacă vrei sa vezi care sunt cele mai vândute modele intra pe site-ul celor de la eMAG și de la Altex, la secțiunea telefoane și selectează sa fie ordonate după cele mai multe vânzări

| ChawChaw a răspuns:

S10,Huawei P30 Pro, Iphone X, Google Pixel 2, Ihunt Pro si NOKIA CU BUTOANE

| ONR1R4 a răspuns:

Eu unul mi-am comandat Huawei p30 denla amzon cu livarer gratuitate dureaza doar 4 zile daca faci expres vjne maj repede si este foarte bun ai tot ce vrei la el e mai bun ca iphone 10000000000

| Bot_Alin_1992 a răspuns:

La conectivitate și rețea nu știu, dar la restul pare mai bun decât acest telefon pe care îți dau răspunsul și este un Huawei Y6 2019, adică la ram pare să fie la fel, la memorie e mai slab ca acesta (32 GB) având în vedere că al tău are 16 GB, dar procesorul mi-l cam întrece, dar nu pot spune același lucru și despre camera secundară care presupun că e cea frontală care pare mai mic, cât despre rezoluție pare să aibă una mai mare, dar ecranul mai mic.
Acum depinde și ce telefon compari, cu al tatălui meu( adică ăsta) cel puțin pare să fie undeva între.

Cele mai căutate telefoane după părerea mea sunt S10+ și p30 matepro

Iar marca exactă e e cât cum ai spus tu, Vodafone.

| IonutAW a răspuns:

Cele mai cautate telefoana Samsung si Huawei sunt Samsung Galaxy S10+ si Huawei P30 Pro!