| ipateclau a întrebat:

Eu vreau doar sa aflu cum pot sa imi rootez telefonul pentru a merge toate pachetele de pe lucy patcher, pentru a lua toate jcurile de pe vortex gaming gratis, league of legends. Si imi spune ca am nevoie de root! Cum trebuie să fac?!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

laughingSi crezi ca o sa si mearga? Nu te baza pe doua clipuri de pe YouTube. Cei de la Vortex o sa vada la un moment dat ca nu platesti si to iei ban, pentru ca e pe baza de abonament, nu licenta care e platita o singura data.

| Bizon95 a răspuns:

Settings/about, copiezi EXACT modelul telefonului tau (care nu e Galaxy S8+ ci SM-G9550) si apoi pui respectivul model pe google, urmat de root

unele telefoane pot fi root-ate cu programe care fac treaba automat cum ar fi kingoroot... insa sunt si pline de reclame programele de genul asta sad

pentru lucy patcher DA, ai nevoie de root, pentru jocuri SI CHEAT-URI... NU
eu folosesc acmarket pe S8+ al meu NEROOTAT si pe care am jocuri binemercic gata modate de pe market-ul ala, si aplicatii pe bani, si aplicatii modate (duolingo al meu e versiunea plus si nu am dat nici un sfant)

| Dandinelle a răspuns:

Cauta frumos pe YouTube routing si numele telefonului tau. De obicei gasesti in settings-> about si trebuie sa tii passt lung pe... ceva din lista respective. In Ziua de azi nu stiu daca Mai e asa standard la toate modelele de Android

| Ana7807820 a răspuns:

NU ai nevoie de root pentru Lucky Patcher!
O aplicatie buna de rooting: Kingroot
Urmeaza sfaturile expertilor de pe net si bafta sa nu iei ban de la Vortex!
ATENTIE: Unele jocuri au securitate mare (cele de la Supercell, Tencent etc.) iar Lucky Patcher nu ar putea sa le modifice!