| Andree a întrebat:

Eu vreau sa imi prelungesc abonamentul la Orange pe inca 2 ani si sa-mi iau un alt telefon, pot sa il prelungesc chiar daca persoana pe care e trecut abonamentul nu este? Adica este plecata din tara de exemplu si sa vina sotul/sotia persoanei respective.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu la Vodafone l-am prelungit sunand la ei. Chestia este ca mi-au cerut datele de identificare (Carte de Identitate, adresa, data si locul nasterii, etc). Apoi mai este coletul. Cand iti vine telefonul trebuie sa prezinti Cartea de Identitate.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Doar titularul contractului poate solicita aceasta modificare.
In cazul in care acesta nu se poate prezenta, este necesara o procura in original din care sa reiasa capacitatea mandatarului de a efectua modificari ale contractului.
O zi buna,
Orange Helpers

| BadSirChaos a răspuns:

Nu, trebuie sa vina persoana al carei nume este trecut in contract-ul abonamentului