| ruby69 a întrebat:

EVOLIO Onyx! Pareri, avantaje si dezavantaje!

Răspuns Câştigător
| AnimatedSignature a răspuns:

AVANTAJE:
- ecran 4 inch

-se descurca bine la aplicatii.

- display OLED ce punctează bine la capitole precum luminozitatea, afișarea negrului în mod natural, unghi mare de vizualizare;

- Android 4.2 Jelly Bean, fără o interfață grafică portată de Evolio, bloatware la minim și o funcționare aproape fără lag;

- camera de 5 Megapixeli se descurcă decent, dispune de autofocus, LED, Camera Secundara + flash, elemente destul de greu de întâlnit în această plajă de costuri;

- dual-sim;

- raport preț / specificații.

DEZAVANTAJE:

- senzația că este o copie de iPhone 3GS ( tasta capacitivă centrală, capacul spate lucios și rama argintie ce înconjoară telefonul);

-baterie mica. O baterie de 1500 mAh sau 1700 mAh ar fi contribut la un plus de autonomie;

- fără căști pe jack de 3.5 mm în pachet.

PARERE:

- un pret destul de mic pentru un telefon foarte bun! dar camera de 5 MP nu prea pare de 5 MP.

3 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Dă-mi fundă!

| AnimatedSignature a răspuns:

Mersii big grin

Răspuns utilizator avertizat