| Annonim20 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre Htc one dual sim si Htc one? Inafara de posibilitatea de a utiliza un MicroSD si de folosirea a doua sim-uri la Htc dual sim.Pe care ma sfatuiti sa il cumpar?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La diferenta aia de pret merita clar asta dual-sim cat timp e la reducere.

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU te deranjează faptul că nu ai un model cu 4G, îţi recomand HTC One Dual Sim :)

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5498&idPhone2=5313

Toate cele bune.

| sltlp a răspuns:

De fapt poti sa iei si mai ieftin. Ai http://bit.ly/1LkNYZI acolo si resigilate in stare perfecta...
Diferentele dintre one single si dual sim is:
1. Dual-sim-ul nu are 4g.
2. Dualsim-ul e mai greu si putin mai gros.
3. Culmea, eu stiam ca dual-sim-ul are slot de card si ala standard nu are.
4. Dual-sim-ul primeste update-urile mai lent.
5. Bateria la dual-sim in practica tine mai putin.

| Annonim20 explică (pentru sltlp):

Da,chiar are slot de card si cel standard nu are.Cel dual sim are 16 gb iar cel standard 32 gb memorie interna.Dar android 5.0 Lollipop o sa fie valabil si pentru HTC one dual sim? Iar daca il folosesc cu un singur sim bateria ar tine cat tine la cel standard?

| sltlp a răspuns (pentru Annonim20):

El si cu un sim, la pornire le initiaza pe ambele. E drept, tine putin mai mult cu un sigur sim decat cu doua, dar tot tine mai putin decat ala one clasic(de 32 gb).
Si 5.0 nu am vazut niceri 100% sigur, dar sunt 80% sigur ca si one dual-sim o sa primessca android 5.0 (ele sunt foarte asemanatoare, doar mici diferente in kernel si framwork in soft).

| Annonim20 explică (pentru sltlp):

Pana la urma tu pe care ma sfatuiesti sa il cumpar? in functie de pret si performante, care sunt 90% asemanatoare cu mici diferente, poate nesemnificave uneori.

| Annonim20 explică (pentru bursuc001):

OK! Multumesc mult pentru raspunsurile tale!

| bursuc001 a răspuns (pentru Annonim20):

La diferenta aia de pret merita clar asta dual-sim cat timp e la reducere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic nu e nici o diferenta. Poti sa alegi pe oricare din ele.

| dny221 a răspuns:

Iati Htc One happy nu te mai gandi la varianta dual-sim! am avut destule telefoane dual, si toate sau dovedit ineficiente! mi sau stricat foarte repede (cel putin pe unul l-am dus la garantie si mi-a dat altul, ca nici baietii de acolo nu au stiut ce sa-i faca ), pierzi semnal in prostie ( daca vorbesti de ex pe Orange si te suna careva pe Vodafone probabilitatea sa nu ai semnal pe reteaua Vodafone e de 85-90% laughing ) sper ca ti-am dat o idee despre ce vrei sa iti cumperi! P.s poate or fii bune si dual-simurile dar eu nu am avut niciodată unu bun!

| Annonim20 explică (pentru dny221):

Intele.Dar eu nu vreau sa il folosesc cu 2 sim-uri.Am cerut o parere doar pentru ca l-am vazut la oferta de la 17 la 11 mil.Pe cand HTC one sub 17 nu se gaseste.Ma intereseaza sa il folosesc doar cu un singur sim si as vrea sa stiu daca merge la fel ca cel simplu.Tu ce zici?

| Innaluuvyou a răspuns:

Eu zic sa iti iei Htc one. Am auzit ca dual sim-urile nu sunt asa de bune happy