| LzzD a întrebat:

Exista vreo setare la telefonul mobil, ca acesta sa se cupleze doar la wifiul de acasa, iar cand plec sa ramana cuplat la internetul de date mobile, fara a se cupla la alte wifiuri care chipurile îti dau internet gratuit, dar sunt o mare teapa si mai rau te incurca? Exista vreo modalitate de a le ignora, fara sa inchizi wifiul din telefon?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Sigur
reset network settings
disable auto connect to open wifi, sau sa nici sa nu te mai intrebe cand gaseste wifi-uri noi
si apoi il connectezi numai la cel de acasa

insa, daca netul merge pe un open-wifi, atunci nu sunt chiar teapa daca iti pui un VPN

| cfrtobias a răspuns:

Pai poate exista pornire automata wifi in locuri unde utilizezi de obicei da date mobile singur sa se porneasca nu exista si ai folosi prea multe date mobile cred de ai lasa asa

| Osneros a răspuns:

Totusi, de ce nu opresti wifi-ul manual?

| 5yus a răspuns:

Poți păstra datele mobile mereu pornite și cand pleci de acasă să oprești wi fi, însă o setare specifica pentru ce vrei tu nu exista inca.
Poți încerca atunci când ești conectat la rețelele wi fi "problema" să intri in setări wireless și să ștergi sau sa blochezi acea rețea, apeși lung pe acea rețea nedorita și vezi ce opțiuni ai.