| Sandu3 a întrebat:

FOARTE CIUDAT! Stie cineva cum se trimite o melodie prin Bluetooth in Android Marshmallow? Pur si simplu nu am nimic de genul:TRIMITETI CATRE sau DISTRIBUITI ori ceva de genul asta cu care sa trimit o melodie catre alt telefon.Selectez melodia dar nu am cum sa o trimit.Enervant.Si cu functia Bluetooth activa si tot nu apare nimic.Telefonul este un Allview A5 Ready, dar nu cred ca acesta e problema ci mai degraba sistemul de operare.Ma poate ajuta cineva? Pare o chestiune banala dar pe moment...de nerezolvat.

4 răspunsuri:
| AKH404 a răspuns:

Salut
Apasă unde e încercuit : http://imgur.com/EV5Gx69

| anonimg a răspuns:

Selectezi melodia si iti va aparea unul din semenle acestea: https://assets.fastcompany.com/......335-pm.png
Semnul "share" din imaginea de mai sus iti va apare fie inainte de a selecta melodia, fie dupa ce ai selectat-o.

| Hawky a răspuns:

Incearca prin NFC

| OnePiece a răspuns (pentru Hawky):

A5 Ready nu are NFC.

Vezi daca sunt bine cuplate cele doua telefoane sau dispozitive. Ai grija ca ambele sa se poata recunoaste una pe alta (un telefon trebuie sa introduca cheia ta iar al tau pe a lui) si apoi vezi daca merge.