| xGamerZ212 a întrebat:

Folia de sticla strica touch ul?
Afecteaza sensibilitatea?
Am un p8 lite

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Folia de sticla nu va strica touch-ul pentru ca latfel nu cred ca mai o folosea cineva, si nici macar sensibilitatea nu afecteaza, ea doar protezeaza ecranul telefonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa afecteze touch-ul. Iar daca ai aplicat folie si touch-ul nu functioneaza ca inainte, atunci folia nu este buna si trebuie inlocuita. Unele nu au lipiciul bun si se monteaza aiurea. Spre ex. pe al meu J3 2017 am incetcat 4 folii pana am gasit o folie sa prinda bine tot eceanul. Folie sticla.

| Victoria18 a răspuns:

Nu. Categoric!

| Nevroza a răspuns:

Nu iti scade sensibilitatea dar, o sa iti fie deranjant pentru deget cand umbli pe ecran. Mai ales daca te-ai obisnuit sa nu fie spart, o sa iti fie nasol cu el spart. Simti ca o groapa cand apesi

| Nyya a răspuns:

Folia de sticlă nu afectează cu nimic telefonl doar îl protejează în cazul unei accidentări, de exemplu:îl scapi de la etajul 2 laughing

| RickyxD a răspuns:

Nu. Doar îl protejează.

| Alexe_Marian_1966 a răspuns:

Nu