| anonim_4396 a întrebat:

Foloseam o aplicatie pe un smartphone caruia i-am spart display-ul, se numeste "AppLock"... probabil o cunoasteti. Cu ajutorul acestei aplicatii poti pune parola sau model pe anumite app, dar tot in aceasta poti ascunde videoclipuri, poze, documente, care nu vrei sa fie vazute de nimeni care umbla cu telefonul. Eu am ascuns niste chestii, am incercat sa conectez telefonul la calculator pentru a-mi scoate acele chestii (un videoclip si trei poze) care le aveam in acea aplicatie (ascunse), dar nu am gasit fisierele/dosarele cu acea aplicatie pe calculator. Unde sa caut dupa acel videoclip si acele poze? Ma puteti indruma gen: "card/android/data..."? Sper ca mi-ati inteles problema si ma puteti ajuta. Dau funda si vot, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Daca telefonul porneste si are doar displayul spart dar se vede pe el, poti lega un mouse la telefon prin cablu otg si sa intri in aplicatie si sa le scoti din vaulut.

5 răspunsuri:
| ovidiu68 a răspuns:

Daca pozele si clipul au fost facute cu, camera iar setarea pentru salvarea acestora a fost telefonul le vei gasi in :
Stocare interna (internal storage)/DCIM/Camera, iar daca setarea este pentru cardul sd calea este:
Card sd/DCIM/Camera.

| presus a răspuns (pentru ovidiu68):

Cand am mutat videoclipul si pozele in acea aplicatie, le-a mutat de acolo. nu stiu unde. Mersi oricum!

| ovidiu68 a răspuns (pentru presus):

Nu le-ai mutat in aplicatie, doar ai blocat accesul catre ele. In mod normal se gasesc in acelasi loc sau cauta folderul cu denumirea App Lock. Sunt telefoane care au integrata aceasta aplicatie iar pozele se salveaza cum am explicat, sau daca le muti in alt folder este altceva.

| mascarponesion a răspuns:

E foarte simplu. Intri in AppLock siscoti datele de care ai nevoie. Si apoi intri pe PC si cauti unde crezi ca sunt documentele. Sper ca te-am ajutat

| presus a răspuns (pentru mascarponesion):

Problema este ca nu vad nimic pe ecranul telefonului, sa pot intra in aplicatie si sa le scot de acolo pentru a le putea gasi. De asta am spus ca nu stiu unde sa caut din pc (sunt o gramada de fisiere). Mersi oricum!