| Shdss a întrebat:

Fratele meu este plecat in Grecia si are numar de Orange, ca si mine(eu sunt in Romania). Pentru a il suna trebuie sa am minute internationale sau se pot folosi cele din retea?

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a-l apela este nevoie ca fratele tau sa aiba serviciul roaming activat; nu este nevoie sa ai serviciul apeluri internationale activat intrucat pentru un apel catre numarul lui, vei folosi din minutele tale in retea.
O zi buna,
Orange Helpers

| MaryusFloryn a răspuns:

Minute internationale sau sa suni prin telefon fix sau sa trimiti un fax...

| MariaCristinnaa a răspuns:

Iti trebuie minute internationale dar si codul tari +40

| adrian99th a răspuns:

Nu poti suna pe Orange in Grecia nu are antena semnal...