| gtr2rr3 a întrebat:

Am un A5 2017, funcționeaza foarte bine, iar pentru nevoile mele e mai mult decat suficient. Camera de pe spate e buna, scoate poze foarte clare mai ales daca scad putin luminozitatea, dar nu are stabilizare si e un chin, iar camera de pe fața mai mult decât nesatisfacatoare, ca sa ies "normal" in pozele selfie trebuie să il asez undeva si sa folosesc functia vocala pentru a face pozele nemiscate.

Acuma, intrebarea mea este: ce telefon sa imi cumpăr pana in 2000 lei cu care pot face poze fara asemenea probleme si de calitate?
Imi pare rau că nu mi-am luat S8 de black friday, dar nu eram asa pornit. laughing
Nu sunt fan iphone si a nimic altceva în afară de Samsung.
Aveam in gand sa iau s7 edge, dar cineva mi-a zis ca nu e cu nimic peste a5 2017 ca specificatii.

7 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

Prima oara cand am vazut a5 am crezut ca te referi la masina

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai eu am aici un top
1. Pocophone F1
Telefonul asta rupe tot in pretul si orice telefon pana in 2.400 lei sau mai mult, Pocophone F1 costand doar 1.600 si poate ajunge in Antutu cu ultimele update-uri chiar si pe locul 3 in cele mai bune telefoane din lume (chiar si un Roman a ajuns la aceasta performanta)
SAAAAAAAAAAAAAU daca ai rabdare iti poti lua Xiaomi Pocophone F2, care urmeaza sa fie SI MAI BUN SI MAI IEFTIN decat Pocophone F1 (lucru greu de crezut ce-i drept, dar ce-i drept lumea nu credea ca este posibil nici la F1 si uite ca acum este pe piata si rupe tot) cu un design mai modern specificatii mai bune SIII SENZOR DE AMPRENTA In ecran, toate asta la ~1.500 lei. Acum asta sunt doar zvonuri si nimic oficial, dar din nou si la Pocophone F1 multe leak-uri s-au dovedit a fi adevarate.

2. OnePlus 5T mai slabut decat Pocophone F1, dar are o camera EXTRAORDINARA foarte laudata un un OS exceptional (OxygenOS) so multe altele

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Îţi recomand aceste site-uri şi să faci alegerea corectă cu banii tăi : http://fonexpert.ro/stima_product/samsung-galaxy-s8-g950f-64gb-black/
http://www.mobile-trade.ro/produs/samsung-galaxy-s8-64gb-g950f-4g-black/
http://cellulario.ro/telefoane/9-samsung-galaxy-s8-64gb-g950f-black.html
Cât despre cine ţi-a zis că Samsung S7 Edge este asemănător cu A5 2017, nu ştie prea multe, să mai studieze senzori, arhitectura procesorului şi fiabilitatea şi optimizarea smartphonului.
O seară bună şi sper să te ajute răspunsul meu!

| gtr2rr3 explică:

Aș ruga și posesorii de asemenea modele să comenteze.

| Yiing a răspuns:

Acesta este un telefon foarte bun!
https://www.emag.ro/......DPKBNHBBM/

| djciupi a răspuns:

Cumpara s8, îl găsești pana in 2000 lei

| Muraru_Vladut_Stefan_1996 a răspuns:

Ai pute sa iti iei un OnePlus este bun in tot ceea ce face