| gtr2rr3 a întrebat:

Funda! Black friday!

23 noiembrie
Eu stiu ca asta e data de black friday.
De ce altex/eMAG si alte magazine au tinut acum acest eveniment? O să mai fie si alte reduceri pe data de 23?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In românia black Friday e când zice eMAG ca e

| dannyel86 a răspuns (pentru suntserios):

Sa stii ca ai dreptate! happy Desi unele magazine au oferte si in timpul verii sau prelungesc perioada campaniei, tot eMag e cel care da startul promotiilor (cu toate ca unele preturi chiar nu arata ca de Black Friday). big grin

| sierra1 a răspuns:

Unii țin reducerile astea de BF până săptămâna viitoare, de ex:
https://blackfriday.telekom.ro/

regis
| regis a răspuns:

E a patra vineri din noiembrie. La noi insa e o mare vrăjeală. Am luat ceva de pe eMAG cu o săptămână înainte, era 249. Decblack friday acelasi produs a apărut la 473 de lei, după o reducere de 40%, de la 799...

| anonim_4396 a răspuns (pentru regis):

Poate era vândut de alt producător.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar eMAG face BlackFriday la noi și ăla de 10-20 lei la produse accesibile oricui. La reducerile mari stocul e foarte mic, dar câștigă popularitate.
La Altex au fost exact aceleași prețuri ca în timpul anului, la evomag la fel, doar la PcGarage am sesizat o mică scădere a prețurilor.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! laughing La 12:00 m-am dus direct pe PC Garage sa-mi cumpar un telefon nou, l-am luat si dupa m-am uitat si pe celelalte site-uri...preturi neschimbate, fac exact aceeasi smecherie ca si in anii precedenti. (Eh nici pe PC Garage nu a fost cine stie ce reducere cum ar trebui, dar decat nimic...)

| Mt34 a răspuns:

De obicei ei vor bani, acest Black Friday este un scam. Te face să cumperi ce vrei și ce nu vrei la prețul original, chiar dacă acolo scrie că au făcut reducere. De fapt ei au scumpit toate produsele.