| 000MadMAX000 a întrebat:

Galaxy fit sau iPhone 3gs? Argumentati

Răspuns Câştigător
| kiddoeraxus a răspuns:

Nu iPhone! Deoarece:
1. nu poti trimite pozele facute de tine prin Bluetooth
2. nu poti baga muzica pe care o ai in PC si trebuie sa o cumperi de pe iTunes
3. nu-ti poti baga aplicatii
4. daca vrei sa faci tot ce am mentionat mai sus trebuie sa faci "jailbreak" la care sunt sanse sa-ti strice telefonul
4. nu poti scoate bateria
5. nu poti opri internetul, si daca nu esti atent/a poti ramane fara MB si sa faci cost suplimentar
6. mi se pare ca la modelul asta trebuie cartela speciala (microSIM)
7. nici nu poti primi ceva prin Bluetooth
Sper ca ti-ai dat seama spre ce telefon bat eu.
Desigur nu spun ca Galaxy Fit este perfect, are si el dezavantajele lui ca orice alt telefon.

8 răspunsuri:
| danteewerr a răspuns:

Vrei părerea mea sinceră? Da? Eu zic că nici unul nici altul! Eu zic să-ți cumperi un calculator normal, și dacă ai deja unul, atunci păstrează-ți bănuți și fă ceva ultil cănd aduni mai mulți! Nu se merită să dai bani pe ceva inutil, doar așa că au toți și te simți exclusă din grupul tău de prieteni dacă nu ai și tu! Părerea mea este să citești să desenezi să faci lucruri utile.

| 000MadMAX000 explică (pentru danteewerr):

In primul rand SALUT, in al doilea rand sunt baiat si am 18 ani, in al treilea rand am un galaxy fit si vreau sa fac schimb cu un iphone 3gs si ma intrebam daca se merita, iar in ultimul rand am PC multumesc frumos.

| danteewerr a răspuns (pentru 000MadMAX000):

In primul rănd nu mă interesează ce ești, dar dacă ție iți place să te trezești aiurea scriind neintrebată, atunci este problema ta. Intrebarea ta este legată de două telefoane, nu am văzut că ai specificat că tu dorești să faci un schimb cu cineva anume! Și dacă suferi de mania persecuție atunci iar este problema ta! laughing Și nu prea pot eu să cred că pc-ul tău este unul performant! Presupun că ai si tu o bobărcă de pc de doi lei! Dar in fine! Am specificat clar că in cazul in care nu ai avea pc, dar, cine știe, poate te simți persecutat!

| 000MadMAX000 explică (pentru danteewerr):

In primula rand mai bine te abtineai si nu intrai la intrebarea mea daca ai venit cu texte de genul asta.In al doilea rand nu ti-am cerut sa crezi ca PC-ul meu e performant, aici nu e vorba de ce performanta am eu la PC.Persecutat zici, eu acum te rog sa cauti in DEX si sa vezi ce inteamna cuvantul asta, apoi vino si folosestel in contexte cu mine ok? Nu am specificat ca eu vreau sa fac schimb pentru ca nu era necesar, am vrut doar sa stiu care din aceste doua Device-uri e mai bun. Daca m-ai ai si alte comentarii inutile ca acesta te rog sa le pastrezi pentru tine.

| Niku23 a răspuns:

Deci, un iphone este foarte bun deoarece: muzica poti sa pui cu programul copy trans manager, iar jailbreak poti sa faci invatand de pe www.jailbreaknation.com.

cu jailbreak poti sa inchizi si 3G si poti sa iti personalizezi iphone-ul.
Am un ipod touch 4th gen(e la fel ca un iphone doar ca nu poti sa vb) si sunt foarte multumit

| 000MadMAX000 explică (pentru Niku23):

Deci se merita schimbul?

| Christine_Cookie_1995 a răspuns:

Galaxy merita, iphone iti consuma bani in fiecare sec happy fie alege ce iti place mai mult

| DiaRotaru a răspuns:

Galaxy fit 'cause iPhone is too mainstream