| ghx998 a întrebat:

Galaxy S3, S4 mini sau Nexus 4?

Răspuns Câştigător
| Muntgvb a răspuns:

Focalizatul e cea mai mare problema, nu stiu ce soft le-au pus ca pana face autofocus-ul dureaza...Designul e intr-adevar mai curbat decat la Samsung-uri, Nexus 5 are design adevarat.Camera lui S3 este foarte buna si are si multe optiuni interesante(dar mai mult de distractie). Daca nu vrei Nexus 4, alege S3.

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Musai din acelea? Pentru ca s4 mini cel putin nou costa cat un xperia z: http://bit.ly/1kM5GeO. Sau o alta varianta(dar cred ca te feresti de firma, desi in china is mai ceva decat Apple si Samsung la noi: xiaomi mi3: hardware de Nexus 5: http://www.quickmobile.ro/telefoane/xiaomi/m3-16gb-3g-gri-86752.html.

| ghx998 explică (pentru sltlp):

Telefoanele le iau de la cineva sigilate la un pret avantajos.le mai are doar pe astea 3..tocmai d`aia am ales din astea 3

| sltlp a răspuns (pentru ghx998):

Pai atunci ramai la s4 mini.
Nexus-ul era cel mai performant, dar are cea mai proasta camera si cea mai proasta baterie.
s3-ul a fost la vremea lui. acum ramane la android 4.3 ca asa vrea Samsung oficial. plus ca s4 mini e de generatie mai noua, si desi are cpu ala, e cel putin egal cu s3 ca si performante.

| andrei1237 a răspuns:

Nexus 4.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nexus 4 este de 10 ori mai bun ca S3, iar S4 mini nici nu se compara cu Nexus 4. Este un telefon foarte bun si foarte rezistent.

| Muntgvb a răspuns:

Nexus 4:Quad Core 1, 5 Ghz, 2 GB RAM, Camera 8 MP, frontala 1.3 MP, Android 4.2, se poate upgrada la 4.4.2,memorie interna 8/16 GB(cel mai probabil daca ti-l iei pe acesta, il vei lua cu 16).
S3:Quad Core 1, 4 Ghz, 1 GB RAM, Camera 8 MP, frontala 1.9 MP, Android 4.0.4,se poate upgrada la 4.3, memorie interna 16/32/64 GB(prin Romania nu prea mai gasesti decat cu 16).
S4 minibig grinual Core 1, 7 Ghz, 1.5 GB RAM, Camera 8 MP, frontala 1.9 MP, Android 4.2.2,se poate upgrada la 4.4.2,memorie interna 8 GB.
Concluzie:In opinia mea, eu zic ca Nexus 4 e mai bun, de asemenea, pe Nexus-uri, Android-ul e mult mai fluid, deci ti-l recomand pe acesta.

| ghx998 explică (pentru Muntgvb):

La Nexus 4 dezavantajul sau este camera..care am auzit ca este groaznica, si nici cum arata nu prea imi inspira incredere

| ghx998 explică (pentru Muntgvb):

Voi alege s3!

| Muntgvb a răspuns (pentru ghx998):

Focalizatul e cea mai mare problema, nu stiu ce soft le-au pus ca pana face autofocus-ul dureaza...Designul e intr-adevar mai curbat decat la Samsung-uri, Nexus 5 are design adevarat.Camera lui S3 este foarte buna si are si multe optiuni interesante(dar mai mult de distractie). Daca nu vrei Nexus 4, alege S3.

| Nejmoq a răspuns:

S3, singurul telefon in care am incredere din acea lista.

| Manole_Levi_1998 a răspuns:

Eu zic Samsung Galaxy s4 mini cam asta e mai bun!

| Pitica99 a răspuns:

Nexus 4.