| tvi a întrebat:

Gama cumpărat recent un telefon Alcatel pixu 4 și nu știu cum sa mut aplicațiile pe card pentru c nu îmi apare butonul sa le mut (cardul a fost și în alt telefon am incercat sa îl scot și sa îl bag iară dar e la fel îmi arata ca este conectat cardul dar nu știu cum sa le mut

Răspuns Câştigător
| claudiu89 a răspuns:

Nu poti instala pe card aplicatii. Cardul de memorie este pentru stocarea muzicii, pozelor. Daca vrei sa-ti stochezi aplicatii pe card trebuie sa-l rootezi.