| inconscient a întrebat:

Hallu! Am o micuta problema cu telefonul meu Alcatel OneTouch 991. Aseara mi-a aparut la notite ceva de genul:
"Spatiu disponibil limitat
Memoria telefonului este aproape plina." Sus la notite e mereu un cronometru sau un ceas cu un semn de exclamare.
Cand dau pe el imi apar toate aplicatiile si chestii. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| nonamesite a răspuns:

Trebuie sa te duci de unde ai cumparat telefonul

| seeKerN01 a răspuns:

Deci : intrii in meniu si apesi prima tasta din stanga dupa aia dai pe Gestionare Aplicatii, dupa apesi din nou prima tasta din stanga si dai sortare dupa dimensiuni. Iti vor aparea aplicatiile care le ai in telefon. Daca vrei sa stergi o aplicatie apesi pe ea si dai Dezinstalare. Daca nu poti goli memoria apasand pe sterge date, sau pe Golire memore cache ( tot la aceeasi aplicatie ). Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| nice67 a răspuns:

Probabil ai memoria full si telefonul merge greu. Mai sterge din aplicatii, sms, notite, tot ce ai mai important salveaza in card(date ) si poti da o resetare a telefonului. In acest ai sanse sa revina la normal. happy