| Eookatha a întrebat:

Heeeeeeeelp!
Am nevoie de super mare ajutor. Nu stiu ce s-a intamplat cu telefonul meu, insa eu cred ca a luat-o razna rau de tot... in fine, sa trec la subiect! Am un Alcatel One Touch 991 (primit cadou) si azi am vrut sa imi instalez o aplicatie din Magazin Play. Eram afara, unde prind, totusi, vreo 2 liniute la Wi-Fi si am dat sa intru pe Magazin Play. Deschisesem aplicatia si imi dadea intr-una "Nicio conexiune", desi aveam 2 liniute de Wi-Fi..in fine, am intrat in camera si, ca sa ma asigur ca prind bine conexiunea m-am asezat la calculator langa Router si iar am deschis Magazin Play SI IAR imi dadea intr-una acel mesaj cu "Nicio conexiune"..am repornit telefonul si tot aia mi se intampla!
Ce as putea face?!

Răspuns Câştigător
| Robyi a răspuns:

Daca este din cauza telefonului, te sfatuiesc sa iti resetezi intregul telefon. Prin resetarea telefonului, se repara multe erori. Dar atentie, inainte de a-ti reseta intregul telefon, asigura-te ca ai toate pozele si toate aplicatiile tale pe cardul de memorie. Avandu-le pe cardul de memorie, eviti pierderea definitiva a acestora.

Daca e din cauza Router-ului, asigura-te ca firul este intact. Mergi dupa fir, incepand de la router, pana la terminarea acestuia. Daca firul este taiat sau s-a intamplat ceva cu el, e logic ca nu merge. Daca router-ul are un buton de RESET sau ceva de genul, incearca sa il apesi. Incearca sa il scoti din priza, sa il bagi inapoi, sa scoti firul de net, sa il bagi iar inapoi.
Bafta.

| Eookatha explică (pentru Robyi):

Deci, de la router clar nu are treaba caci la tableta imi merge fantastic Wi-Fi-ul, asa ca nu e problema de acolo...nu am ce face altceva decat sa imi resetez telefonul.
Mersi :*!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Daca ai un update la telefon la android te sfatuiesc sa il faci sau fa un update sau fa o revenire la datele din fabrica (la Accesibilitate) sau poate routeru nu primeste internet (acesta emitand semnal wireless fara internet) P.S am si eu acest telefon