| VibeTrix a întrebat:

Heeeeeeei, am iphone 5s si nu mai am deloc spatiu... cum sa mai am loc? am doar 200 de poze si vreo 5 aplicatii din app store. ma enerveaza la culme! ce sa fac? wtf happy

17 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Aruncă-lllll

Bula
| Bula a răspuns:

Fa curat!
Exista aplicatii care-ti ocupa aproape integral memoria, daca ai doar 16Gb.

| alexandrumarius11 a răspuns:

Poti sa te duci la o firma de Foto-Video si sa developezi toate fotografiile sau sa le salvezi in calculator cu ajutorul unui cablu USB sau a unui Stick Bluetooth.Despre aplicatii....nu stiu ce sa iti zic pt.ca am Android ci nu iPhone.Cu placere!

| mont a răspuns:

E varianta de 16 Gb? Solutia e simpla, vezi la Configurari>general>informatii ce iti ocupa spatiul. Nu cumva ai videoclipuri pe el?

| IisusHristos a răspuns:

Sa-ti cumperi Samsung.

| VibeTrix explică (pentru alexandrumarius11):

Multumesc multtt

| VibeTrix explică (pentru IisusHristos):

Samsung urile sunt cele mai proaste marci de telefoane aparute din lume laughing)))))) mor

| VibeTrix explică (pentru mont):

Da, e de 16 gb. stiu unde sa dau, dar problema e ca toate pozele sunt importante si aplicatiile imi trebuie (gen snapchat, Instagram, Facebook etc) si chiar nu pot sterge niciuna

| Pool77 a răspuns (pentru VibeTrix):

Oioi. S-a trezit domnul cu Samsung urile cele mai proaste marci, si inainte de gafa cu Note 7, era in fata iPhonului, dar nu e nimic, poti continua sa mananci rahat in continuare, lasa-ma sa ma distrez eu pe telefonul meu cu cea mai proasta marca, si sa ma bucur de spatiul de stocare, atat cat si de rapiditatea memoriei, si tu stai ca saracul la un 5S de 16 GB repet 16GB, si macar ai un telefon cu cea mai buna marca. laughing)
Parlitule...

| mont a răspuns (pentru VibeTrix):

Pune battery doctor si poate reusesti sa stergi din cache-uri. Apoi din poze poti muta pe pc sau cloud.

| VibeTrix explică (pentru Pool77):

In cazul in care nu stiai, eu sunt fata. laughing) Poti rade, ii poti da drumul si la latrat.
In primul rand eu nu iti permit sa vorbesti asa cu mine, si in al doilea rand eu doar mi-am exprimat parerea despre jafurile de Samsung uri. Deci pa-paaaa si sper sa ramai pe vechie cu niste porcarii de telefoane. happy

| Pool77 a răspuns (pentru VibeTrix):

Nu stiam ca esti fata, n-am avut de unde sa-mi dau seama.
Nu latru, pur si simplu iti arat cum esti adevarat.
Te invat ceva, ca vad ca nu stii. Cand iti exprimi parerea, nu jignesti, iti dai cu parerea dar frumos, si in limita bunului simt. Nu sunt fanboy Samsung, nu am fost nici o data, insa nu-mi place cand cineva prin vorbe strica reputatia cuiva sau al unei firme.
Cat timp n-ai folosit un terminal de top, imi dau seama din timp ce nu-ti permiti ceva mai bun din gama Apple, pana atunci nu ai ce comenta de alta firma.
De obicei nu ma obosesc sa ma cobor la mintea altuia, dar in cazul tau am facut-o, simte-te speciala.
Sa-mi scrii cand implinesti 18 ani, cel putin.

| VibeTrix explică (pentru Pool77):

Stai putin sa mor. Ba da, m-ai jignit. Daca tu crezi ca nu m-ai jignit mai uita-te inca o data pe comentariul tau...
Deci eu nu am spus ca nu am gresit sau ceva de genul, mi-am spus parerea intr-un mod mai rautacios sau idk.
Oricum, cel inteligent cedeaza primul. Pup

| alexandrumarius11 a răspuns (pentru VibeTrix):

Nu ai pentru ce! Sa stii ca Samsung nu e o firma rea... oricum fiecare cu parerea lui...Ma bucur ca te-am ajutat!

| Pool77 a răspuns (pentru VibeTrix):

Inca o data, va rog, priviti.
Nu este nici o problema, nu ai ce sa mai zici, "desteptul cedeaza primul" frumoasa replica.
In fine, chinuete in continuare cu 16GB, este ok, doar ai cea mai buna marca de telefoane, repet marca. rolling on the floor)

| VibeTrix explică (pentru Pool77):

Nu stiu de ce te intereseaza atat de mult de mine! Daca am iPhone cu 16 gb e vreo problema? te deranjeaza oare cu ceva? Chiar nu stiu de ce bag mult in seama persoanele mai josnice ca mine... chiar imi pare rau pentru mintea ta esuata.
Chiar imi cer scuze daca ti-am gresit cu ceva, dar vad ca inaintezi in jigniri. Ok, ai o porcarie de Samsung, inteleg. Stiu ca pe Samsung poti avea si 3000 de poze cu memoria de 16gb, dar asta e fix problema ta! Daca eu am vrut IPHONE 5S DE 16GB e problema MEA si nu cred ca te intereseaza. La varsta pe care o am nu vreau iphone 7PLUS.
lol

| Pool77 a răspuns (pentru VibeTrix):

Vreau doar sa-ti arat cum iti dai cu batul in balta.
Citeste-ti inca o data intrebarea, si ai sa-ti dai seama ca chiar tu ai spus-o ca te enerveaza.
Nu am contiunat, le-am lasat, in raspunsul anterior nu te-am jignit cu nimic.
Gresesti, pe Samsung nu poti avea 3000 de poze cu 16GB, e acelasi lucru ca si la Apple.
Stiam ca ai o varsta mult mai mica decat amea, insfarsit o recunosti si tu.
Nu ti-a spus nimeni sa-ti cumperi iPhone 7 Plus, poate daca-ti luai un terminal cu 32GB n-ai fi scris aici ca te enerveaza.
O seara faina sa ai.
P.S Terminal-Telefon.