| Roadiro a întrebat:

Heeeei! happy

Am am un telefon Alcatel One Touch Tribe 3040.
Cum ma pot conecta la internet? Adica are wi-fi...dar nu stiu exact cum de face! happy

Multumes!

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Intri la setari,apoi setari internet, apoi setari wi-fi, si dai conectare, si daca te afli undeva unde exista wi-ti atunci iti apar retelele disponibile. daca doresti o extraoptiune de internet, spune-mi numele operatorului.

| Roadiro explică (pentru FemeiaPisică):

Am intrat la Setari, dar nu imi apare 'internet'... sad

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Roadiro):

Cand intri la setari, ce sectiuni iti apar? Spune-mi-le pe toate, te rog, ca sa stiu despre ce este vorba. Ai android cumva sau nu?

| Roadiro explică (pentru FemeiaPisică):

Nu am Android.

Sectiunile sunt:
Setari Telefon
Setari Apeluri
Filtru Apeluri
Retea
Conectivitate
Securitate
Rest. set. implictita

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Roadiro):

Intra la conectivitate. Ai Orange? Daca da, atunci intra aici http://www.orange.ro/setari-telefoane/ apoi primul pas 1. introduci numarul tau de telefon. pasul 2. selectezi modelul tau de telefon din acea lista care iti apare acolo, iar pasul 3 trimiti setarile de internet, iar daca la salvarea setarilor iti cere cod pin introduci "0"sau"0000" (fara ghilimele), apoi inchizi si deschizi telefonul, si verifici daca functioneaza internetul.

| Roadiro explică (pentru FemeiaPisică):

El se numeste Orange Dabi...si nu exista intre optiunile alea...

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Roadiro):

Si esti pe Orange? Atunci, in acest caz, iti recomand sa suni la numarul 484( costul apelului 0, 54 euro centi, retine : pe apel, nu pe minut. )

| Roadiro explică (pentru FemeiaPisică):

Sunt pe Orange...multumesc frumos de ajutor! :*

| blackwitchcraft a răspuns:

Daca nu apare in setari "internet", atunci cauta conectivitate si pornesti de acolo in retele mobile...ori tragi de bara de sus si apesi pe butonul de wifi(asta daca ai buton..scuze eu nu am Alcatel ci Samsung) sper ca te-am ajutat :* happy

| Alexaa692 a răspuns:

Dai in meniu, la a doua parte a meniului si dai pe WAP.
Dupa aceea dai pe ' Salt la adresa URL '.
Acolo iti scrii site-ul sau orice vrei sa vizitezi.

Fundita? :*