| AuzifABau a întrebat:

Heeeeiii TPU. salut. Am si eu o intrebare. vreau sa-mi cumpar un telefon bunicel si nu ma pot decide. Va voi lasa link-urile mai jos iar voi, daca vrei, imi veti da un sfat care e mai bun. Multumesc anticipat dau funda :
Uitati link-urile:
http://www.clickshop.ro/......525-black/

http://www.emag.ro/......DHJ2ZBBBM/ (Spre aceste am o inclinatie... ecran mare... 9 milioane. dar nu stiu sigur daca la performanta e la fel de bun ca celelalte)

http://www.clickshop.ro/......sim-black/

Răspuns Câştigător
| MaxKiller911 a răspuns:

Heii! Nu te sfatuiesc sa cumperi Allview sau Huawei,pentru ca sunt chinezarii. Da, si Allview e chinezarie, pentru ca nu isi fabrica singuri telefoanele, ci rebrand-uiesc ( sa spun asa ) alte modele chinezesti. Eu iti recomand alte modele, chiar mai performante :

http://www.altex.ro/......ooth-white ( pe asta chiar ti-l recomand )

SAU

http://www.altex.ro/smartphone-lg-l70-4-5-5mp-wi-fi-bluetooth-white ( asta e un pic mai slabut, dar daca esti fan LG... )

| AuzifABau explică (pentru MaxKiller911):

Heiii. il vreau pe primul dar este stoc epuizat. cum il pot lua?

| AuzifABau explică (pentru MaxKiller911):

Referitor la SONY Xperia L. l-am mai vazut dar. Allview are procesor 4 core si e mai performant. sad. Allview ala se strica mai repede? nu stiu sigur daca e sau nu chinezarie dar na.

| MaxKiller911 a răspuns (pentru AuzifABau):

Este chinezarie, te asigur! Inainte credeam si eu ca Allview sunt bune, dar am vazut review-uri la telefoanele lor siii... mi-am schimbat parerea. Degeaba are procesor cu 4 nuclee, pentru ca, in ziua de azi, nu conteaza specificatiile de pe "hartie", ci utilizarea de zi cu zi. De exemplu, un iPhone 5S cu un procesor de 1.3 GHz scoate mai mult in teste decat un S4, care are procesor de 1.9 GHz. Si acum te intrebi de ce. pentru ca ceea ce conteaza azi sunt calitatea si optimizarea. Nu trebuie sa te iei mereu dupa specificatii, mai bine uita-te la review-uri si vei vedea "fata" fiecarui telefon. Si asta nu se aplica doar la putere, ci la fiecare componenta a unui telefon. Sper ca te-am ajutat!

| AuzifABau explică (pentru MaxKiller911):

Mhm. Ok, deci de unde pot cumpara Sony Xperia L de preferat prin comanda. adica sa mi-l aduca ei acasa sau oricum nu cont. pentru ca in acel link unde mi-ai dat u Stock-ul este epuizat xD Dau funda

| MaxKiller911 a răspuns (pentru AuzifABau):

Incearca pe PC Garage, Mediadot, Media Galaxy, eMAG...

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca al 2 lea ar fi cel mai indicat, mai ales ca se poarta acest tip de telefon/tablete.
Acum decizia iti apartine in totalitate.
O zi frumoasa sa ai si sa il stapanesti sanatoas/a indiferent pe care il vei alegehappy

| AuzifABau explică (pentru caramela):

Salut. Multumesc pentru raspuns. am si eu o inclinatie spre acel telefon. dar ma gandeam ca imi puteti da mai multe informatii. de exemplu cum ii merge touchscreenu. performanta. nu ma int sa fie mare respectiv caramida ci sa-mi meargaa bine big grin laughing

| AuzifABau explică (pentru caramela):

Astept mai multe raspunsuri iar apoi voi tine cont de fiecare sfat/ajutor care imi poate fii de folos