| alexandra6413 a întrebat:

Heeei, cat tine bateria la un iphone 6? Eu am Samsung Grand Prime si am bateria de 2600 mAh si ma tine putin iar un iphone 6 are 1800 parca (cam asa) si nu vreau sa dau 2000 lei degeaba, ma gandeam la un iphone 6 plus da e prea mare...

Răspuns Câştigător
| ErlicEdward1900 a răspuns:

Mă boss-ule. Să-ți explic cam cum stă treaba.
Bateria telefonului, indiferent că e 100%, mai trebuie să o lași, Sau cel puți așa e iphone-ul 7s al meu. O baterie, practic, poate fi supra-încărcată, dar are o limită, o limită pe care încărcătorul nu o poate depăși tongue

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Mult mai putin logic. Depinde acum ce faci tu. Eu am 2100 la s3 ul meu si ma tine aproape 12 ore, mesage si net cand si cand. Ramai la Samsung, la iphone n ai asa multe aplicatii gratis precum la Samsung si mai ales ca s piese de Samsung in el, uneori mai face figuri icloud. I ati un j5 sau a5 2017 daca iti permiti si gata. Sau mai bine S6-8

| BroRo01 a răspuns:

Daca bateria ii problema de ce nu iti iei un incarcator portabil? sau husa cu baterie integrata?

Răspuns utilizator avertizat