| KBianca1863 a întrebat:

Heeey.Am un telefon Vodafone smart 4 mini.Am avut cartela dinainte sa am telefonul si nu am avut probleme la internet, dar cand am schimbat cartela dintr-un telefon in altul internetul nu mai merge decat cu wireless.Deci ce sa fac sa il activez?

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Trebuie să faci configurările pentru accesul la internet. Poți găsi aceste configurări pe site-urile oricărei rețele de la noi din țară. Dacă nu găsești setări speciale pentru el, caută setările generale.

| Destroid a răspuns:

Sti care e problema, fiecare telefon trebuie sa aiba niste configurari. In mod normal trebuie sa primesti un sms cu configurare. Dar daca nu l-ai primit cauta pe vodafone.ro nr. La care trebuie sa suni pentru a putea primi mesajul cu conficurarea