| JustBaby24 a întrebat:

Heei! Am Iph 4 ( da știu, e cam vechi da na ). Vreau sa descarc IOS 9.0 urgent... Help pls?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

7.1.2 e ultima versiune ce poate fi pusa pe iPhone4
La Apple maxim 2 ani primesc update-uri dispozitivele.
Tramadol are intr-un fel si dreptate, numai ca uneori mai tine si de marketing.
Uneori e cum zice el, nu se poate (sau in traducere- se poate, dar noul OS contine multe functii noi care ar incetini mult telefonul. Si atunci se alege sa NU primeasca suport.)
Iar alteori s-ar putea (pentru anumite modele, nu neaparat in cazul tau), insa nu doresc ei, altfel, cine le mai cumpara noile telefoane?

| Tramadol a răspuns (pentru NLS):

Ai explicat mai pe larg, eu am trecut direct la concluzii laughing totusi, poate fata a vrut sa se refere ca vrea interfata de IOS 9.0, nu sistemul de operare, ca am mai intalnit cazuri laughing))

| Tramadol a răspuns:

Nu poti pune motor de BMW x6 pe o Dacia 1310. Cam asa si cu IOS-ul. Telefonul tau nu il va tine, nu va rula. Sistemele de operare sunt puse si actualizate cu cap, in functie de capacitatea fiecarui telefon.