| Epilaredefinitiva a întrebat:

Heei. Am si eu o intrebare, dar va rog nu radeti de mine laughing. So, are vreo importanta daca pun cartela Vodafone intr-un telefon cumpărat de la Orange? Va functiona sau? Chiar nu am idee. Si daca stie cineva, va rog sa-mi raspunda. Multumesc anticipat :* Dau funda. big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca telefonul e luat de la Orange sigur ca nu merge cartela de vodafone.Toate telefoanele luate de la o firma sunt codate in acea retea. Ar merge numai daca duci telefonul la de codat.Costa in jur de 50 de lei.

7 răspunsuri:
| DenisaKarolina a răspuns:

Hm, pai depinde de telefon, in general ar merge ^-^ Dar nu in fiecare telefon, unele telefoane luate de la un magazin gen Orange suporta doar cartela de Orange. Incearca ^-^

| Releax a răspuns:

Ar trebiu sa mearga, dar sa fie telefonul decodat.

| Radu284 a răspuns:

Daca il cumperi cu banii jos (nu pe abonament, cartela, etc.) ar trebui sa mearga. Daca nu, intreaba acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e decodat merge

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian0003 a răspuns:

Trebuie mai intai sa decodezi telefonul iar apoi merge laughing

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă telefonul NU este codat pe Orange, atunci va funcţiona un SIM din orice reţea ( inclusiv Vodafone )!

Toate cele bune!