| Deiuuuuuu a întrebat:

Heei.stie cineva sa dea update la BlackBerry bold 9780? Dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon NU are update ( altă versiune superioară ) oficial la soft - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/blackberry_bold_9780-3431.php

Poţi instala pe Pc un program de sicronizare : BlackBerry for PC şi din acel program cauţi update la soft.

Poţi descărca acel program de la linkul oficial :
http://us.blackberry.com/software/desktop/desktop-pc.html

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează acel program de sincronizare atunci este ok.
Apoi, în acel program ai opţiunea "actualizare software".

Toate cele bune.

| Deiuuuuuu explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru Deiuuuuuu):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

O zi frumoasă.