| AddInNa99 a întrebat:

Heei TPU, am o problema cu un Samsung S3. nu mai incarca si bateria nu tine decat aprox 2-3h. ce pot face?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alta baterie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este defectă bateria ( şi/sau încărcătorul )!

Duci telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare ( apoi cumperi o baterie nouă ).

Toate cele bune!

| BobiTheBoi a răspuns:

Am patit-o si a fost atat de rau ca am vrut sa-l arunc. Rezovalrea e ca daca ai card de memorie ce ti l-ai pus tu, nu conteaza marimea, SCOATE-L, mai multi au patit de la card sa aiba probleme cu telefoanele, este o problema specifica S3-urilor.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru BobiTheBoi):

Nu are absolut nici o logica ce zici tu laughing cum ajungeti la concluziile astea?
bateriile isi pierd din putere la fiecare reincarcare, cand incarci telefonul incarcal pana la 90% bateria o sa reusesti sa menti bateria cat mai mult la puterea nominala, ia-ti un incarcator cu aceeasi sau aproximativ putere de miliamperi cat are bateria o sa se incarce mai greu dar o sa mearga mai mult
sau catati pe net kit incarcare wireles

| BobiTheBoi a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Logica n-are dar daca o face va merge pentru ca stiu persoane care si-au rezolvat probleme asa si eu la fel.