| mmtmx a întrebat:

Heei! Vreau sa imi actualizez IOS-ul de pe Iphone, dar mi-e frica sa nu se stearga datele de pe el. Intrebarea mea este daca se sterg datele si daca se sterg cum le pot recupera :* Multumesc mult, dau funda :*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cand actualizezi IOS-ul nu se sterge nimic din telefon. Daca o faci de pe telefon, nu ai nici un risc. Sa ai bateria incarcata!

| kosmynyonutz a răspuns (pentru neluL):

Bateria trebuie sa fie incarcata full tine minte...chiar daca e update sau resoftare

| Mitrofan_Francesca_1989 a răspuns (pentru neluL):

In curand apare ios 7. Daca faci update cu un iphone 5 nu exista riscul sa pierzi aplicatiile pe care le ai, nu?

| neluL a răspuns (pentru Mitrofan_Francesca_1989):

Nu.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se şterg datele din telefon în momentul în care faci update la iOS.

Eventual, poţi să faci şi backup, vezi linkul :
http://support.apple.com/kb/ht1766?viewlocale=ro_RO&locale=ro_RO

http://support.apple.com/kb/HT2109?viewlocale=ro_RO

Toate cele bune.

| valentino52 a răspuns:

Fa-i un backup!