| Iku a întrebat:

Heey TPUU big grin! Am o intrebare pentru voi.
As vrea sa-mi iau un telefon nou ( touchscreen, sistem Android, nici scump, dar nici jaf. ) As vrea unul mai bunicel.
Dupa cateva zile de cautat am dat de telefonul` asta: Vodafone 575, care mi se pare OK. Arata frumos, e cu touchscreen, in mare e OK.
Acum vine problema... nu stiu prea multe detalii despre el, am vazut ca unii zic ca are sistem android, unii zic ca nu are sistem android. Nu stiu ce sa cred. In plus, merge bine? Este bun? As vrea pareri din partea voastra.
P.S: Daca mai aveti recomandari pentru alte telefoane, sunt binevenite!
Multumesc anticipat, si care raspuns e cel mai explicit si ma ajuta, ii dau funda. Si fiecaruia vot. happy Have a nice day!

19 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Telefonul e o prastie. Doar 64 mb ram, si nu este pe android. Eu nu vad motivul pentru care nu ai ales acest telefon : https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/vodafone-smart-mini#tab-1. Acelasi pret, memorie ram de 512 mb, camera foto inteleginta, procesor de 1ghz, si sistem android 4.1 Jelly Bean. Cum am mai spus, costa la fel la acel Vodafone 575, dar performantele sunt de 10 ori mai bune la Vodafone smart mini decat la 575.
Numai bine! :)

| Iku explică (pentru Jipa95):

Vodafone smart mini are sora mea, este bun. Aplicatiile merg super, are tot ce iti poti dori, darr. nu e pe stilul meu ..stii?big grin Este bun, este cel mai ieftin smartphone de pe piata, dar nu prea...e ceva...nu stiu, pe placul meu. Mersi pentru raspuns big grin. Mai astept ceva pareri.

| Jipa95 a răspuns (pentru Iku):

Pai decat sa-ti cumperi prastia aia de 575, mai bine ti-ai lua smart mini la pretul actual, nu prea se mai gasesc telefoane asemanatoare smar mini.

| Iku explică (pentru Jipa95):

Eu ma gandeam sa sar mai sus, ceva gen Smart 3... Sau ceva Sony Xperia. Pareri?; d

| Jipa95 a răspuns (pentru Iku):

Da...si smart 3 este foarte foarte bun, foarte rar mai gasesti blitz pe un telefon low cost si o camera foto de 5mp care filmeaza la 720p. Are ecranul mai mare decat smart mini cu 0.5 inci, dar costa cu 30 eur mai mult. happy Si asta este o alegere buna! happy

| DaftPunk a răspuns:

Nu, telefonul nu este Android.Nu are nici macar cerintele minime pentru a rula Android.Plus ca are un pret extrem de mic pentru ce poate el.Gasesti telefoane te la Samsung cu specificatiile acestea la 500 lei.
Telefoane ieftine ar fi GoClever Quantum 4 -in jur de 350 ron.
Allview A5 Duo-400 lei
Allview P5 Mini-350 ron
A5 Duo are procesorul ceva mai bun, dar nu este departe de P5 Mini.
Dintre toate astea, iti recomand Quantum 4, cu procesor Dual-Core, 1. 2GHz, mult peste celelalte 2.Modelul acesta are un coleg, si nu am intalnit freez-uri.

| Iku explică (pentru DaftPunk):

Aha... Acum am inteles. Mi se pare OK telefonul in general. Dar ce parere ai despre Sony Xperia E1?big grin. Mersi pentru raspunsul tau explicit :*.

| DaftPunk a răspuns (pentru Iku):

Este foarte ok si Xperia E1, daca iti place.Mie-mi pare putin cam gros, dar e ok.

| Popintinio a răspuns:

Nu are android iti recomand Samsung galaxy trend plus sau Vodafone smart mini

| Iku explică (pentru Popintinio):

Si o prietena mi-a recomandat acest tip de telefon. Mi se pare OK, dar mai astept parere. Vodafone smart mini, are sora mea... Este cel mai ieftin smartphone de pe piata, este bun, dar parca parca, nu e pe stilul meu. big grin. iti multumesc pentru raspuns big grin.

| Ela00x a răspuns:

Samsug Galaxy Young e cel mai bun telefon ever ♥. Are android, camera e bunicică, internetul merge pe el foarte bine, la fel şi jocurile care le descarci. Ţine mult bateria şi ţi-l recomand cu încredere.

| Iku explică (pentru Ela00x):

Samsung Galaxy Young, este super, frumos, pe placul meu. Are un prieten si ii pot cere detaliile cand vreau. Jocurile merg super. Mersi pentru raspuns big grin.

| Varareanu_Olivian_1996 a răspuns:

Uite exemple care au un sistem android foooarte bun! happy Alcatel One Touch 991D ( asa il am eu), Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Mini 2! Deci, sa revenim la intrebarea ta! Poti sa iti iei Vodafone Smart III care sigur are Android. Telefonul care il doresti este bun, pentru poze, net, dar nu pentru aplicatii gen jocuri 3D, Aplicatii. Deci, iti recomand sa iti iei telefon ca al meu, eventual, alte Samsung-uri care si ele sigur au Android, de la 2.3.6 pana la 4.0.2 sau si mai mult! happy

| Iku explică (pentru Varareanu_Olivian_1996):

In primul rand, iti multumesc pentru ajutor, inseamna mult si sa continuam... Smart 3 il vazusem din prima, si chiar mi s-a parut OK, pentru ca prietena mea are la fel si este COOL. De Samsung ma uit de acum incolo. big grin

| Varareanu_Olivian_1996 a răspuns:

Xperia E1 este bun! ^_^ Nokia Lumia este iarasi ieftin! Eu iti recomand sa iei un Iphone care il gasesti pe Mercador cu doar 400 de Roni la mana a-2-a! happy Sau eventual un Allview sau Huawei... Toate astea au android

| MariusRRR a răspuns:

Nu stiu ce parere ai tu da eu i-ti recomand telefonul Allview A4DUO
- android 4.2.2 Jelly Been
- procesor Cortex-A7 1GHz Dual Core
- memorie RAM 512MB
si costa doar 320 lei plus ca jocurile merg foarte foarte ( foarte foarte...) bine, mai bine ca pe Samsung young de exemplu.

| Iku explică (pentru MariusRRR):

Ahaa... super big grin Dar, am o intrebare, ce parere ai de Smart 3? Mersi pentru raspunsul tau. :d

| Reginamodeiiii a răspuns:

Daca esti pe reteaua Orange iti recomand Orange Yumo sau Reyo. Eu am Yumo, de vreo 3 luni si nu am avut nicio problema cu el! happy si o fosta colega are Reyo si e cam la fel dar mb la camera si gb ii are mai mici fata de Yumo happy

| Iku explică (pentru Reginamodeiiii):

Nu sunt pe Orange. Sunt pe Vodafone... thinking Acum de curand m-am gandit sa imi iau Sony Xperia E1, Smart 3. big grin Pareri? + iti multumesc pentru raspuns, apreciez mult.