| VibeTrix a întrebat:

Hei, am iphone si toate pozele le-am pus pe icloud. dupa tot aceleasi poze le-am sters deoarece le-am pus pe icloud. problema e ca dupa imi tot zice ca nu mai am memorie? de ce naiba?

1 răspuns:
| Ykuzo a răspuns:

Instalează o aplicație de curățare a fișierelor cache. Ar trebui să îți mai elibereze din memorie. (de ex: CM security)
Pentru stocarea pozelor în cloud îți recomand Google Photo. Are o capacitate de stocare nelimitată a pozelor de înaltă rezoluție. O altă aplicație pe care ți-o recomand este Google Drive care permite salvarea tuturor tipurilor de fișiere dar însă la un spațiu limitat de 15GB.